ŠÍLENÁ TĚHOTNÁ AMERIČANKA HAZARDOVALA SE ZDRAVÍM MIMINKA?

12.10.2011

Běžela maraton ve 39. týdnu těhotenství. Úžasný sportovní výkon nebo spíš zhovadilost? Američanka Amber Millerová (27) v Chicagu běžela maraton ve 39. týdnu těhotenství! Šest a půl hodiny zápolila se 42, 195 km a za dalších sedm hodin porodila dcerku.

A co na to lékaři?

"Při normálním průběhu těhotenství pravidelné cvičení nezvyšuje riziko potratu. Náročná fyzická zátěž během níž žena sotva popadá dech, ale představuje vážný problém. Do tělíčka dítěte totiž neproudí dostatek kyslíku". ( AHA, 12. října 2011 )


Ale ale páni doktoři! Kde jste k tomuto názoru přišli? V článku se uvádí, že po dalších sedmi hodinách porodila ZDRAVOU !!! dcerku June Audru, 3,5 kg !!! Nějak to nesedí, ten vážně myšlený odborný postulát. Amber dále uvádí, že už běžela ve čtyřech měsících těhotenství, a že si stejně počínala, když čekala prvorozeného synka Calebu, a to prý doběhla pouze se tříhodinovým zpožděním. Po doběhu snědla sendvič !!! a pak jela rodit. Ještě jinde se psalo, že byla pod pravidelnou kontrolou gynekologa. Máme si myslet, že byl také šílený? Určitě ne, pokud by zjistil jakékoliv výchylky z normálního průběhu těhotenství, okamžitě by jí to asi zakázal. Odborný lékař, ... a v Americe?

Zkusme nejprve trochu matematiky, abychom věděli, o jaký že to maratonský běh šlo. 42 km za 6.25 hod, tedy něco mezi 6 - 7 km za hodinu. Tedy ne běh okolo 20 km za 1 hod. hodný výkonu maratonského mistra ale na druhou stranu pěkně svižná chůze, kterou by dnes většina lidí civilizovaného světa nedokázala. Vytrvale, šest a půl hodiny rychlostí 6,5 km/hod! To je úžasný výkon na těhotnou ženu, ale na druhou stranu svědčí naprosto jasně o tom, že těhotenství v žádném případě nijak zvlášť nemusí budoucí maminku limitovat.Těhotenství by ženy nemělo vysilovat, právě naopak, spíše je posilovat. Tohoto efektu například zneužívali sportovní lékaři v bývalé NDR v sedmdesátých letech min. století. Nechali atletky před světovými hrami přicházet do jiného stavu a posléze jim přivozovali potraty. Leč to hormonální posílení v nich na chvíli zůstávalo a proto byly schopné být silnějšími. Ale opět nic nového pod sluncem, v předminulých stoletích mnoho žen rodilo při práci a někdy i bez pomoci. Dnes to připadá jako báchorky. Mělo to ale jednu podmínku, ty ženy se musely prakticky od dětství až do konce svého tzv fertilního věku ( to jest, kdy byly schopny mít potomstvo), neustále se přirozeně ale hlavně pravidelně pohybovat. Všimněme si prosím, ne cvičit či posilovat, hlavně se pohybovat a to jest tak, že dotyčné chodily a dobře dýchaly. V padesátých letech minulého století byl v Himalájích objeven zcela izolovaný kmen bílých lidí HUNZU. Co nejvíce objevitele šokovalo bylo to, že jejich ženy v padesáti vypadaly na třicet, měly krásnou pleť a byly především schopny rodit! Copak tam asi ty ženy mohly dělat jiného než chodit a chodit a tím i správně dýchat? A asi jako další nezbytná podmínka dobré hormonální činnosti žen je pravidelný sex jako spouštěč. Zdá se, že i Amber se již dlouho před těmito událostmi pravidelně pohybovala a proto její organismus nemohl mít nejmenší problémy např s respirací, to jest s dýcháním. Amber byla tak připravená, že to dokázala bez problémů udýchat za oba i při větší zátěži. To pravidelná chůze pod zatížením, na rozdíl např. od běhu dokáže. Dýchat celou kapacitou plic a bez potíží i frekvenci zvyšovat nebo v klidnější fázi snížit a zase zvýšit. Většina předních českých sportovců tohle nedokáže! A že nějak posilují a cvičí. Zásadním požadavkem na ženu v těhotenství je ale dobrý a uvolněný postulární mechanizmus, který bez potíží umožňuje její kostře se přizpůsobovat neustálým změnám v poloze plodu, tedy dobře "promazané" a uvolněné klouby. To lze např. vysledovat u žen dnes tzv etnických národů, ať již v Africe nebo v Asii. Tam ty holky rodí jako o závod, populační exploze, ne jako v civilizovaných zemích s největší lékařskou péčí kde se vymírá! Roste neschopnost jinak zdravých mladých žen otěhotnět, předčasné porody, srůsty na vaječnících, krvácení děloh a další a další potíže. Rozhodně to pak nebude asi jenom zdravou stravou a klidem. Tak kdo je kde vlastně šílený? Jan Veselý, 2011

© 2020 Blog terapeuta pohybových bolestí. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky